Bibliografia Publikacji Pracowników – podziękowania za pomoc.

Dziękuję za wsparcie umożliwiające mi wydanie mojej książeczki! 🙂 I gorąco zachęcam biblioteki do skorzystania z oferty Pana Michała Pasternaka i Jego Bibliografii Publikacji Pracowników. Za darmo!!!

… w skrócie zwana też BPP jest rozwijanym od kilkunastu lat systemem informatycznym, przeznaczonym do katalogowania informacji o publikacjach pracowników jednostek naukowych.

Oprogramowanie umożliwia

 • dokumentowanie działalności naukowej pracowników uczelni lub osób afiliujących się do jednostek uczelni poprzez wprowadzanie różnego typu publikacji, np.: książka naukowa, rozdział w książce naukowej, artykuł w czasopiśmie naukowym i popularnonaukowym, materiały konferencyjne indeksowane w bazach i niewykazywane przez bazy, doniesienia, streszczenia, referaty, komunikaty, postery, recenzje, tłumaczenia, mapy
 • tworzenie wykazów dorobku naukowego pracowników np. przy staraniu się o awans lub udział w konkursie czy grancie,
 • tworzenie raportów dla jednostek administracyjnych uczelni oraz władz uczelni,
 • przekazywanie danych do Polskiej Bibliografii Naukowej,
 • realizowanie obowiązku sprawozdawczości ustanowionego przez MNiSW do systemu POLON,
 • generowanie raportów przekrojowych bazy danych dla dowolnego zapytania wybranego przez użytkownika,
 • automatyczne wprowadzanie punktów na podstawie aktualnych list czasopism, w tym impact factor,
 • generowanie raportów dla wydziałów, instytucji, zakładów,
 • tworzenie indywidualnych raportów dla autorów,
 • tworzenie rankingów,
 • eksport danych do systemu Primo firmy Aleph

Interfejs oprogramowania przygotowany został tak, aby być maksymalnie przyjaznym i czystym dla użytkownika końcowego. Obsługuje wszystkie nowoczesne przeglądarki WWW oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania oprogramowania to 1 GB pamięci RAM, 2 GB pamięci dyskowej i 64-bitowy system operacyjny Ubuntu GNU/Linux.

Optymalne wymagania to 4-8 GB pamięci RAM dla serwera bazodanowego i 10 GB pamięci dyskowej.

Oprogramowanie zbudowane jest w sposób modularny, tzn. serwer bazodanowy i serwer aplikacji mogą zostać rozdzielone w przypadku szczególnie wymagających instalacji.

Koszt

Od kwietnia 2017 oprogramowanie dostępne jest na otwartoźródłowej licencji MIT, czyli bez żadnych dodatkowych opłat. Jeżeli chcesz przetestować oprogramowanie, najprościej będzie skorzystać z serwisu demonstracyjnego lub pobrać obraz maszyny wirtualnej z zainstalowanym i wstępnie skonfigurowanym systemem BPP.

Wsparcie komercyjne

Potrzeba fachowej wiedzy informatycznej, rozbudowy oprogramowania, zoptymalizowania jego funkcji, a może chcesz przenieść dane z obecnego systemu informatycznego do BPP? Kliknij tutaj, aby przeczytać na temat oferty wsparcia komercyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *