Marsz Bibliotekarzy.

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zbliżającego się Tygodnia Bibliotek oraz głosowania na Bibliotekarza Roku.

  • olsztyński Marsz Bibliotekarzy

Ósmy maja to Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji olsztyńscy bibliotekarze postanowili połączyć siły i organizują marsz przez miasto.

W planie są też konkursy i przedstawienie oferty bibliotek.

– W dzisiejszych czasach biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczeń książek, ale też liczne spotkania autorskie, warsztaty, wystawy – wylicza Jacek Smółka, kierownik biblioteki multimedialnej Planeta 11. – Szukamy niestandardowych form promocji, stąd pomysł na marsz. Będziemy nieść transparenty, rozdawać ulotki. Chcemy wyjść do ludzi, pokazać się w przestrzeni publicznej i promować czytelnictwo.

Marsz organizują Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Uniwersytecka UWM, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna. Trasa będzie prowadzić z Kortowa do Planety 11, z przystankiem na Starym Mieście. – Tam, przy Starym Ratuszu, przedstawimy nasze oferty i przeprowadzimy konkursy z nagrodami – dodaje Smółka.

W marszu mogą wziąć udział wszyscy bibliotekarze oraz miłośnicy książek. Akcja inauguruje też XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja pod hasłem “(DO)wolność czytania”.

MARSZ BIBLIOTEKARZY
8 maja (wtorek)
godz. 12 – START – Biblioteka Uniwersytecka UWM (Kortowo)
przemarsz chodnikiem wzdłuż ul. Warszawskiej
ok. godz. 13 – przystanek przy Starym Ratuszu (m.in. konkursy z nagrodami)
przemarsz chodnikiem wzdłuż al. Piłsudskiego
ok. godz. 14 – META – Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38)

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/341641063025381/

Podkreślamy, że nie trzeba być fizycznie na spotkaniu – można udostępnić zdjęcia ze swojej biblioteki z hashtagiem wydarzenia. Zapraszamy do dzielenia się materiałami z Państwa inicjatyw!

  • Ogólnopolski Konkurs Bibliotekarz Roku

Jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje konkurs, który ma na celu wyłonienie Bibliotekarza Roku. Tradycyjnie prosimy o wsparcie w głosowaniu ogólnopolskim kandydata z województwa warmińsko-mazurskiego, którym w tym roku jest ks. Tomasz Garwoliński, dyrektor Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” oraz kierownik Biblioteki Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Głosy na wybranego kandydata można oddawać pod linkiem
http://www.sbp.pl/konkurs/zgloszenia?konkurs_id=19758

Plebiscyt internetowy trwa do 06.05.

Łączymy majówkowe pozdrowienia,
Joanna Cieślińska

Dodaj komentarz